telefon
+420 725 455 055
telefon
skolkadamnice@seznam.cz

Bez sladkostí 2 page 0001

Projekt "MY a VY... náš společný čas..." vznikl z potřeby dětí, učitelek. Projekt je celoroční a hlavním záměrem projektu je podpora mezigeneračních vztahů mezi dětmi a seniory.

Soubory ke stažení:
File
Download this file (PROJEKT.pdf)PROJEKT.pdf

Projekt přináší výchovný koncept, který v dětech probouzí a rozvíjí vnitřní kvality osobnosti, které jim umožní projít životem odvážně, aktivně, zodpovědně a spokojeně. Ovlivní klima třídy k lepšímu a vede děti k větší samostatnosti a uvědomělosti ve všech oblastech života. V kartách cností jsme našli i ty, které se nám velmi úzce propojují s naší vizí.

Mateřská škola využívá karty cností, sborník her "Krajinou cností".

Odkaz zde:  https://vychovakectnostem.cz/

Celé Česko čte dětem je projekt, který v České republice realizuje obecně prospěšná společnost stejného názvu. Cílem projektu je podpora čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, propagace hodnotné literatury a budování rodinných vazeb prostřednictvím čtení.

Více se dozvíte zde: www.celeceskoctedetem.cz

Rodiče: Na stránách se dozvíte mnoho praktických rad a to např. jak vybrat správnou knihu pro děti, recenze knih, aj. 

Děti: Pro děti zde naleznete audioknihy, čtenářské soutěže a fotosoutěže, aj.

Do projektu jsme se zapojili v rámci měsíce března "Březen-měsíc knihy" a v rámci tématu "Z pohádky do pohádky". Seniorky z Damnic nám chodily číst pohádky před odpočíváním. Budeme v této činnosti i nadále pokračovat.

Naše MŠ je vesnická školka a proto se zaměřuje zejména na enviromentální činnosti, třídění odpadu a využívání přírodního materiálu. Do projektu „Ukliďmě Česko“ jsme se zapojili společně s obyvateli Damnic. Úklid prostranství obce probíhá vždy v měsíci dubnu – 22.4. je „Dem Země“.
Všichni zastáváme názor, že čistá příroda je bohatým zdrojem pro náš život. A proto je důležité ji čistou udržet a vést k tomu i děti….

Více informací naleznete zde: https://www.uklidmecesko.cz/

Důvody naleznete zde: https://youtu.be/ayiKk4h7VqM

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Sponzoři

Besip

PČR

GlobePower

Mateřská škola Damnice, příspěvková organizace

Damnice 158, 671 78 Jiřice u Miroslavi

Provozní doba: 06:30 – 16:00

Email: skolkadamnice@seznam.cz

Ochrana osobních údajů - GDPR

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o. | Prohlášení o přístupnosti